Mé jméno je Stanislav Šefčík. Je mi 19 let. A mezi mé zájmy patří FLAIR, motorsport, hudba a dobré pití. Narodil jsem se v Plané, poblíž Mariánských Lázní, kde jsem navštěvoval i základní školu. A jak už to tak chodí, v deváté třídě jsem se musel rozhodnout jakou střední školu budu studovat v dalších 4 letech. Celá moje rodina jsou technici a dominuje zde motorsport, zejména rallyecross, kterému se věnuje můj bratr. V průběhu zakladní školy jsem zjistil, že mě spálené gumy a benzín neláká, ale našel jsem si svou ''modlu'' a to flair a barmanství jako takové. Více jsem se o něj začal zajímat, když jsem navštívil první soutěž, sice jako divák, ale byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. V tu chvíli jsem se rozhodl jít si za svým cílem a proto jsem si vybral střední Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Hned ve druhém ročníku jsem absolvoval barmanský kurz pod hlavičkou ČBA a chvíli byl i členem Junior Shaker klubu. Během 4-letého studia jsem navštívil i několik soutěží (Finlandia junior cup), kde jsem se sice neumístil nijak dobře, ale získal dost zkušeností. Během posledního roku studia jsem založil tyto stránky, abych se podělil o vědomosti i s jinými barmany i nebarmany. Po Hotelové škole jsem se rozhodl i nadále studovat a nyní se nacházím na ZČU v Plzni, fakulta ekonomická.

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Život je pouze o volbě, zvol si správně...

 

Brandy

Vinná Brandy je ušlechtily zrající destilát, který se vyrábí z fermentované hroznové šťávy (vína). Je to jediná lihovina , která vzniká destilací z jiného alkoholického nápoje - révového vína. Za nejlepší brandy je považován Cognac. Brandy a Cognac servírujeme ve dvou typech skla: brandy snifter (napoleonka) a modernější sklenice ve tvaru tulipánu (menší, užší). Brandy a Cognac servírujeme jako digestiv (ke kávě).
 
Obchodní označení Brandy
*** - odpovídá označení V.S u Cognacu
***** - jedna hvězda odpovídá jednomu roku zrání
******* - jedna hvězda odpovídá jednomu roku zrání
 
Jednotliví výrobci označují svá speciální brandy specificky: Metaxa Centenary, Grand Olympian, Private Reserve, Osborne Veterano, Sandeman Gran Reserva atd.
 
Výrobci
Asbach - Německo
Metaxa - Řecko
Sandeman Capa Negra - Španělsko
Osborne Magno - Portugalsko, atd.
Další druhy Brandy

Armaňak

Je vynikající brandy, které se produkuje v oblasti Armagnac ve Francii. Výroba se neřídí koňakovými pravidly = výroba Armaňaku má pravidla svá.

 

Sherry brandy

Je višňový likér ne brandy, ale dostali zde výjimku že výrobci mohou používat název brandy.

 

Grappa

Je italský produkt, který se vyrábí destilací ze zbytků vylisovaných hroznů (melasa). Zbytky hroznů + kvasinky = nakvašení, potom se tato směs 3x lisuje, jen proto aby se dostalo více šťávy. Tento nápoj je podobný kořale.

 

Calvados

Vyrábí se stejně jako koňak, ale nevyrábí se z vína, ale z jablek = destilace jablečného moštu.

Na Calvados se používají speciální skleničky podobající se tulipánu, s tím rozdílem, že sklenička má takový poklop (uzávěr) na ústí skleničky. Kvůli unikajícímu aroma.

 
Prohlášení o Cookies