Mé jméno je Stanislav Šefčík. Je mi 19 let. A mezi mé zájmy patří FLAIR, motorsport, hudba a dobré pití. Narodil jsem se v Plané, poblíž Mariánských Lázní, kde jsem navštěvoval i základní školu. A jak už to tak chodí, v deváté třídě jsem se musel rozhodnout jakou střední školu budu studovat v dalších 4 letech. Celá moje rodina jsou technici a dominuje zde motorsport, zejména rallyecross, kterému se věnuje můj bratr. V průběhu zakladní školy jsem zjistil, že mě spálené gumy a benzín neláká, ale našel jsem si svou ''modlu'' a to flair a barmanství jako takové. Více jsem se o něj začal zajímat, když jsem navštívil první soutěž, sice jako divák, ale byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. V tu chvíli jsem se rozhodl jít si za svým cílem a proto jsem si vybral střední Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Hned ve druhém ročníku jsem absolvoval barmanský kurz pod hlavičkou ČBA a chvíli byl i členem Junior Shaker klubu. Během 4-letého studia jsem navštívil i několik soutěží (Finlandia junior cup), kde jsem se sice neumístil nijak dobře, ale získal dost zkušeností. Během posledního roku studia jsem založil tyto stránky, abych se podělil o vědomosti i s jinými barmany i nebarmany. Po Hotelové škole jsem se rozhodl i nadále studovat a nyní se nacházím na ZČU v Plzni, fakulta ekonomická.

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Život je pouze o volbě, zvol si správně...

 

Značení Cognacu a výrobci

V.S. - (Very Speciál), ekvivalent ***, či de luxe.
Nejmladší koňak ve směsi je dvouletý, průměrný věk je však 3-5 let.
 
V.S.O.P. - (Very Superior Old Pale (Produkt)), ekvivalent V.S.E.P. - (Very Superior Extra Pale), V.S.O. - (Very Superior and Old), V.O. - (Very Old)
Nejmladší koňak ve směsi může být 4 roky starý, průměrný „věk" směsi je 5-10 let.
 
X.O. - (Extra Old) ekvivalent Kordon Bleu, Triomphe, Vielle Reserve
Nejmladší koňak ve směsi může být 6 letý, průměr ve směsi dosahuje 20ti let a více let.
 
Age Inconnu - věk neznámý, část směsi je starší než generace, která jí chutná.
Výrobci Cognacu
Hennesy, Martell, Rémy Martin, Camus, Courvoisier, Otard, Godet, Prunier, Meukow, Larsen, Crystal Dry, Boujon, Bisquit, Augier atd.
 
Prohlášení o Cookies