Mé jméno je Stanislav Šefčík. Je mi 19 let. A mezi mé zájmy patří FLAIR, motorsport, hudba a dobré pití. Narodil jsem se v Plané, poblíž Mariánských Lázní, kde jsem navštěvoval i základní školu. A jak už to tak chodí, v deváté třídě jsem se musel rozhodnout jakou střední školu budu studovat v dalších 4 letech. Celá moje rodina jsou technici a dominuje zde motorsport, zejména rallyecross, kterému se věnuje můj bratr. V průběhu zakladní školy jsem zjistil, že mě spálené gumy a benzín neláká, ale našel jsem si svou ''modlu'' a to flair a barmanství jako takové. Více jsem se o něj začal zajímat, když jsem navštívil první soutěž, sice jako divák, ale byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. V tu chvíli jsem se rozhodl jít si za svým cílem a proto jsem si vybral střední Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Hned ve druhém ročníku jsem absolvoval barmanský kurz pod hlavičkou ČBA a chvíli byl i členem Junior Shaker klubu. Během 4-letého studia jsem navštívil i několik soutěží (Finlandia junior cup), kde jsem se sice neumístil nijak dobře, ale získal dost zkušeností. Během posledního roku studia jsem založil tyto stránky, abych se podělil o vědomosti i s jinými barmany i nebarmany. Po Hotelové škole jsem se rozhodl i nadále studovat a nyní se nacházím na ZČU v Plzni, fakulta ekonomická.

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Život je pouze o volbě, zvol si správně...

 

Historie piva

Mezinárodní název pro pivo BEER pochází z německého slova BIOR či POER.
 
Latinský název pro pivo CEREVISIA je odvozeno ze jména CERES, jméno bohyně obilí. Obilí bylo surovinou pro výrobu piva. V současném Španělsku je pivo nazýváno CERVEZA a v Portugalsku CERVEJA.
 
Začátek historie piva, stejně jako u vín se datuje k počátku samotné civilizace. Existují důkazy svědčící o jeho konzumaci v Mezopotámii asi 4000 let před Kristem. 40% tehdejší produkce obilí bylo určeno k výrobě piva. Staří Řekové a Římané nazývali všechny alkoholické nápoje vínem, tudíž i pivo bylo ječmenným vínem. Tento název se doposud používá k pojmenování některých silných piv typu ALE.
 
Ale až v poměrně nedávné době pivo nabylo současné podoby. Až s nástupem civilizace moderní Evropy, v 18. století se víno i pivo začalo podobat současným produktům. Kolem roku 3000 před Kristem bylo objeveno, že chmel dodává pivu příjemnou chuť a také v této době bylo v Egyptě známo 6 různých druhů piva.
 
Prohlášení o Cookies