Mé jméno je Stanislav Šefčík. Je mi 19 let. A mezi mé zájmy patří FLAIR, motorsport, hudba a dobré pití. Narodil jsem se v Plané, poblíž Mariánských Lázní, kde jsem navštěvoval i základní školu. A jak už to tak chodí, v deváté třídě jsem se musel rozhodnout jakou střední školu budu studovat v dalších 4 letech. Celá moje rodina jsou technici a dominuje zde motorsport, zejména rallyecross, kterému se věnuje můj bratr. V průběhu zakladní školy jsem zjistil, že mě spálené gumy a benzín neláká, ale našel jsem si svou ''modlu'' a to flair a barmanství jako takové. Více jsem se o něj začal zajímat, když jsem navštívil první soutěž, sice jako divák, ale byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. V tu chvíli jsem se rozhodl jít si za svým cílem a proto jsem si vybral střední Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Hned ve druhém ročníku jsem absolvoval barmanský kurz pod hlavičkou ČBA a chvíli byl i členem Junior Shaker klubu. Během 4-letého studia jsem navštívil i několik soutěží (Finlandia junior cup), kde jsem se sice neumístil nijak dobře, ale získal dost zkušeností. Během posledního roku studia jsem založil tyto stránky, abych se podělil o vědomosti i s jinými barmany i nebarmany. Po Hotelové škole jsem se rozhodl i nadále studovat a nyní se nacházím na ZČU v Plzni, fakulta ekonomická.

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Život je pouze o volbě, zvol si správně...

 

Becherovka

Antonis

2 cl Becherovka

1 cl Blue Curacao

1 cl Cordial Medoc

2 cl citronová šťáva

 

Do šejkru vložíme několik kostek ledu. Po té přidáme všechny suroviny, protřepeme a přes sítko nalijeme do předem vychlazené sklenice. Ozdobíme koktejlovou třešní.

 

 

Avenue 32

4 cl Becherovka

1,5 cl Kahlua

2 cl limetová šťáva

 

Do šejkru nejprve nadávkujeme led, přidáme limetovou šťávu, Kahluu, Becherovku a promícháme. Přelijeme do předem vychlazené koktejlové sklenky. Ozdobíme řezem jablka a lístkem máty.

 

 

B.E.

4 cl Becherovka

Cola na dolití

 

Vyšší sklenici nadávkujeme ledem. Přilijeme Becherovku a dolijeme Colou.

 

 

B - 17

1,5 cl Becherovka

1,5 cl Kahlua

1,5 Cointreau

1 cl rum Havana Club Silver Dry

 

Do sklenice typu shot glass nadávkujeme nejprve Kahluu, po té Cointreau a Becherovku. Přidáme rum a zapálíme.

 

 

Be Be To

3 cl Becherovka

2 cl Amoreto Ramazztti

2 cl pomerančová šťáva

1 cl citronová šťáva

 

Do šejkru vložíme několik kostek ledu. Přilijeme veškeré suroviny. Důkladně protřepeme a přes sítko nalijeme do předem vychlazené koktejlové sklenice.

 

 

Be-ton

5 cl Becherovka

10 cl tonic

1 cl citronová šťáva

 

Do vysokého tumbleru vložíme led. Přilijeme citronovou šťávu a Becherovku. Sklenici dolijeme tonicem a ozdobíme řezy citronu.

 

 

Becher Cider

2 cl Becherovka

2 cl Calvados

 

Do sklenice typu shot glass nadávkujeme nejprve Becherovku a po té Calvados.

 

 

Becher Club Aperitiv

2 cl Becherovka

3 cl Cinzano Bianco

2 cl pomerančová šťáva

1 cl grapefruitová šťáva

 

Do míchací sklenice vložíme několik kostek ledu. Přidáme všechny ingredience a přes sítko nalijeme do předem vychlazené sklenice.

 

 

Becher Colada

2 cl Becherovka

2 cl Havana Club Silver Dry

5 cl Coconut likér (Malibu)

10 cl ananasový džus

1 cl smetana

 

Do šejkru vložíme několik kostek ledu, přidáme smetanu, ananasovou šťávu, kokosový likér a Becherovku. Důkladně protřepeme a přelijeme do vyšší sklenky s ledem. Ozdobíme řezem ananasu spolu s ananasovými lístky, který zavěsíme na okraj.

 

 

Becher Fizz

4 cl Becherovka

3 cl Monin Lime Juice

10 cl krepová limonáda

 

Do šejkru vložíme několik kostek ledu. Přidáme všechny ingredience a přes sítko nalijeme do předem vychlazené sklenice velký goblet. Ozdobíme  plátkem citronu a snítkou máty, které zavěsíme na okraj sklenky.

 

 

Becher Mary

3 cl Becherovka

9 cl tomatová šťáva

Pepř

Strouhaná citronová kůra

 

Do míchací sklenice vložíme led. Přidáme všechny ingredience a přes sítko nalijeme do předem vychlazeného středního tumbleru. Ozdobíme stvolem celerové natě a cibulkou.

 

 

Becher-Tini

4 cl Becherovka

2 cl Martini extra Dry

 

Do míchací sklenice vložíme led. Přidáme uvedené ingredience. Promícháme a přes sítko nalijeme do předem vychlazené sklenice

 

 

Becher Up

4 cl Becherovka

7Up na dolití

 

Do tubleru vložíme led. Přilijeme Becherovku a dolijeme 7Up(em). Ozdobíme plátkem citronu.

 

 

Becherovka Brach

2 cl Becherovka

2 cl Campari

2 cl Havana Club

2 cl Monin Lime Juice

5 cl Mattoni

 

Do šejkru vložíme několik kostek ledu. Přidáme všechny ingredience a protřepeme. Přes sítko nalijeme do sklenice typu tumbler. Do sklenice vložíme plátky nakrájené limety a sklenici doplníme drceným ledem. Ozdobíme jahodou.

 

 

Becher Fizz Speciál

4 cl Becherovka

1 cl citronová šťáva

3 cl limetová šťáva

Sodovka na dolití

 

Do šejkru vložíme několik kostek ledu.Přidáme obě šťávy, Becherovku a důkladně protřepeme. Přes sítko nalijeme do předem vychlazené vyšší sklenice. Sklenici doplníme sodovkou. Ozdobíme plátkem pomeranče.

 

 

Becher Mimosa

4 cl Becherovka

8 cl pomerančový džus

Sekt na dolití

 

Do sklenice na stopce vložíme led. Přidáme Becherovku, džus a promícháme. Dolijeme sektem. Ozdobíme plátkem pomeranče.

 

 

Becherovka Sour

5 cl Becherovka

2 cl Becher soda

0,5 cl Bols Blue

4 cl Monin Lime Juice

 

V šejkru s ledem protřepeme Becherovku, Monin Lime Juice a Becher sodu. Přes sítko nalijeme do předem vychlazené sklenice. Nakonec přilijeme opatrně Bols.

 

 

Big Fighter

5 cl Becherovka

4 cl pomerančový juice

1 střik Angostura Bitter

Tonik na dolití

 

Do vyšší sklenice vložíme několik kostek ledu. Přidáme střik Angostury, pomerančový juice, Becherovku a dolijeme tonikem. Promícháme a ozdobíme plátkem pomeranče, který vpustíme do nápoje.

 

 

Big John

4 cl Becherovka

2 cl Whisk(e)y

2 cl pomerančový juice

Střik Canadian Dry

Střik citronový koncentrát

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme uvedené ingredience a protřepeme. Přes sítko nalijeme do tumbleru s ledem. Ozdobíme plátky nebo řezy limety a koktejlovou třešní.

 

 

Battle Night

2 cl Becherovka

2 cl Havana Club Silver Dry

1 cl broskvový likér

3 cl brusinkový juice

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme uvedené ingredience a protřepeme. Přes sítko nalijeme do předem vychlazené koktejlové sklenice. Ozdobíme plátkem karamboly.

 

 

BLT

4 cl Becherovka

5 cl smetana

10 g cukru

Horká voda na dolití

 

Všechny uvedené ingredience nadávkujeme do šálku z varného skla. Zalijeme horkou vodou a podáváme.

 

 

Blue Bohemian

3 cl Becherovka

3 cl Havana Club

1 cl Blue Curacao

8 cl pomerančový juice

2 cl tonik

 

Všechny uvedené ingredience mimo toniku promícháme v šejkru s ledem. Po té sklenici doplníme tonikem. Ozdobíme plátkem pomeranče.

 

 

Bodyguard

2 cl Becherovka

1 cl Archer´s

1 cl Coconut likér (Malibu)

3 cl ananasový džus

0,5 cl banánový sirup

 

Do šejkru s ledem přidáme všechny ingredience a důkladně protřepeme. Přes sítko nalijeme do předem vychlazené koktejlové sklenky. Ozdobíme řezem banánu a koktejlovou třešní.

 

 

Born 1807

2 cl Becherovka

1 cl Amaretto Ramazzoti

1 cl  Monin Lime juice

1 cl Porto red

4 cl jablečný juice

Střik limetové šťávy

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme uvedené suroviny a protřepeme. Přes sítko nalijeme do předem vychlazené koktejlové sklenice. Ozdobíme limetovou kůrou.

 

 

Bouře a něha

3 cl Becherovka

2 cl Sambuca Ramazzoti

2 cl Havana Club Reservé

Grepový juice na dolití

Jižní ovoce

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme všechny suroviny a protřepeme. Do sklenice typu tumbler vložíme ovoce, které rozmačkáme. Přidáme led a několik plátků lunetky. Do sklenice nalijeme obsah šejkru a dolijeme krepovým juicem.

 

 

Cleopatra

2 cl Becherovka

2 cl Peach vodka

2 cl Havana Club

1 cl bitter sirup

10 cl grapefruitový juice

 

Do míchací sklenice vložíme několik kostek ledu. Přidáme všechny suroviny a promícháme. Do sklenice typu tumbler dáme několik kostek ledu. Z míchací sklenice přes sítko nalijeme směs do sklenice a ledem. Ozdobíme řezem melounu, lístky máty, třešní a citronovou kůrou.

 

 

Creme de Becher

2 cl Becherovka

3 cl Cognac

0,5 cl Curacao Blue

1,5 cl kokosový sirup (Malibu)

1,5 cl Smetana

 

Do šejkru vložíme led, přidáme veškeré suroviny a důkladně protřepeme. Přelijeme přes sítko do předem vychlazené koktejlové sklenky. Ozdobíme koktejlovou třešní.

 

 

Dáma v zeleném

4 cl Becherovka

1 cl Apricot Brandy

1 cl Curacao Blue

5 cl pomerančový juice

2 cl limetový sirup

Bitter lemon na dolití

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme všechny suroviny mimo bitter lemon. Důkladně protřepeme a přelijeme do vyšší sklenice. Dolijeme bitter lemonem. Zastříkneme pomerančovou kůrou a ozdobíme řezem citronové kůry a hroznovým vínem.

 

 

Felicia Cocktail

2 cl Becherovka

4 cl Cognac

1 střik Angostura Bitter

 

Do míchací sklenice vložíme led, přidáme střik Angostury, Cognac, Becherovku a důkladně protřepeme. Přelijeme do koktejlové sklenky a zastříkneme pomerančovou kůrou. Ozdobíme třešní a pomerančovou spirálou.

 

 

Festival

4 cl Becherovka

4 cl Havana Club

2 cl Amaretto Ramazzotti

2 cl citronová šťáva

20 cl ananasový juice

Ledová tříšť a led

 

Do šejkru vložíme led, přidáme všechny suroviny a důkladně protřepeme. Směs přelijeme přes sítko do předem vychlazené sklenice s ledovou tříští. Ozdobíme plátkem ananasu a koktejlovou třešní.

 

 

Freshfresh smashin

4 cl Becherovka

5 cl sodovka

15 cl grapefruitový juice

 

Do servírovací sklenky vložíme led a přilijeme grapefruitový juice, Becherovku a barovou lžičkou promícháme. Sklenici dolijeme sodovkou a ozdobíme řezem grepu.

 

 

Frobrigovy slzy

1 cl Becherovka

1 cl Cointreau

1 cl Galliano

1 cl Cherry likér

 

Do nižší vychlazené sklenice typu shot glass nadávkujeme nejprve Cherry likér, po té Galliano, Cointreau a na závěr Becherovku.

 

 

Grand Prix

4 cl Becherovka

2 cl vodka

0,5 cl citronová šťáva

1 cl Grenadina

Tonik na dolití

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme všechny uvedené ingredience mimo toniku. Důkladně protřepeme a přes sítko nalijeme do vyšší sklenice naplněné ledem. Sklenici doplníme tonikem. Ozdobíme řezem citronu a koktejlovou třešní.

 

 

Jakebabe

3 cl Becherovka

2 cl Havana Club

1 cl Coconut likér (Malibu)

5 cl ananasový juice

5 cl pomerančová šťáva

1 cl smetana

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme všechny uvedené ingredience mimo toniku. Důkladně protřepeme a přes sítko nalijeme do vyšší sklenice naplněné ledem. Ozdobíme řezem ananasu spolu s koktejovou třešní, který zavěsíme na okraj sklenky.

 

 

Kalalaka

2 cl Becherovka

2 cl vodka

1 cl Galliano

2 cl limetová šťáva

2 střiky Tabasco

 

Do šejkru vložíme několik kostek ledu. Přidáme tabasco, limetovou šťávu, vodku, Galliano, becherovku a důkladně protřepeme. Přelijeme přes sítko do předem vychlazené sklenice naplněné drceným ledem. Ozdobíme plátkem salátové okurky a snítkou máty.

 

 

Karlovarská duha

2 cl Becherovka

1 cl Havana Club (tmavý)

1 cl Havana Club

2 cl Cinzano Bianco

0,5 cl Campari

 

Všechny uvedené suroviny protřepeme v šejkru s ledem a přes sítko nalijeme do předem vychlazené koktejlové sklenky. Ozdobíme koktejlovou třešní a citronovu kůrou zavěšenou na okraji sklenky.

 

 

Karlovarská kolonáda

1,5 cl Becherovka

1,5 cl whsk(e)y

2,5 cl Frangelico

1 cl sirup passion fruit

1 střik Angostura Bitter

10 g kakao

 

Nejprve se vytvoříme krustu na sklence pomocí sirupu a kakaa. Do šejkru vložíme několik kostek ledu, přidáme střik angostury, sirup, Frangelico, whisku a Becherovku. Důkladně protřepeme a přes sítko nalijeme do koktejlové sklenky naplněné drceným ledem.

 

 

Karlovarské červánky

2 cl Becherovka

2 cl Peach likér

2 cl Coconut likér (Malibu)

5 cl ananasový juice

5 cl pomerančový juice

1 cl Grenadina

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme všechny uvedené ingredience a důkladně protřepeme. Ozdobíme řezem pomeranče, koktejlovou třešní a mátou.

 

 

KV 16 Speciál

2 cl Becherovka

2 cl Coconut likér (Malibu)

3 cl ananasový juice

0,5 cl Grenadina

 

Do šejkru vložíme několik kostek ledu. Přidáme všechny uvedené ingredience mimo Grenadiny a důkladně protřepeme. Přes sítko nalijeme do předem vychlazené koktejlové sklenice. Přidáme střik Grenadíny a ozdobíme koktejlovou třešní.

 

 

Láva

4 cl Becherovka

15 cl brusinkový juice

 

Do vyšší sklenice nejprve vložíme led. Přidáme Becherovku a brusinkový juice. Lehce promícháme. Ozdobíme jahodou.

 

 

Malajská hvězda

2 cl Becherovka

1 cl Apricot Brandy

1 cl Creme de Menthe

1 cl Port White Wine

1 cl limetový sirup

Bitter lemon na dolití

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme sirup, víno, Apricot Brandy, Creme de Menthe, Becherovku a důkladně protřepeme. Přes sítko přelijeme do předem vychlazené koktejlové sklenky. Lehce dolijeme Bitter Lemonem. Ozdobíme koktejovou třešní a lístkem máty.

 

 

Moravský kohoutek

1 cl Becherovka

4 cl Cinzano Rosso

2 cl Slivovice

6 cl brusinky

 

Všechny uvedené ingredience protřepeme v šejkru s ledem. Přes sítko nalijeme do předem vychlazené koktejlové sklenky. Z koktejlové třešně, pomerančové a citronové kůry vytvoříme ozdobu ve tvaru kohoutka a zavěsíme na okraj sklenky.

 

 

Muzikál

3 cl Becherovka

2 cl Havana Club

1 cl Amaretto Ramazzotti

15 cl ananasový juice

2 cl citronová šťáva

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme všechny uvedené ingredience a důkladně protřepeme. Přelijeme do vyšší sklenice naplněné ledem. Ozdobíme řezem ananasu a koktejlovou třešní.

 

 

New East India

3 cl Becherovka

2 cl Brandy

1 cl Peach likér

10 cl ananasový juice

1 střik Angostura Bitter

 

Do šejkru vložíme několik kostek ledu. Přidáme všechny uvedené ingredience a důkladně protřepeme. Přelijeme přes sítko do vyšší sklenice s ledem. Ozdobíme koktejlovou třešní.

 

 

Night Capp

4 cl Becherovka

4 cl černá káva

Mléko na dolití

10 g cukru

 

Do šálku z varného skla nadávkujeme nejprve Becherovku, zalijeme ji horkou černou kávou a ohřátým mlékem. Přidáme cukr a navrch nasypeme strouhanou čokoládu.

 

 

Opera

2 cl Becherovka

2 cl Calvados

2 cl sladký bílý vermut

Sekt na dolití

 

Do míchací sklenice dáme led, přilijeme Calvados, vermut a Becherovku. Promícháme a přelijeme do sklenice na stopce, která je naplněna ledovou tříští. Dolijeme sektem. Ozdobíme jahodou, kterou zavěsíme na okraj sklenky.

 

 

Paradise Punch

4 cl Becherovka

6 cl maracuja juice (tropické ovoce)

4 cl ananasový juice

 

Do šejkru vložíme kostky ledu. Přidáme oba juice, Becherovku a důkladně promícháme. Přes sítko nalijeme do vyšší sklenice s ledem. Ozdobíme plátkem pomeranče a třešní.

 

 

Perfekt Becher Tini

4 cl Becherovka

1 cl bílý suchý vermut

1 cl červený sladký vermut

 

Do míchací sklenice vložíme led, přilijeme vermuty a Becherovku. Promícháme a přelijeme do koktejlové sklenky. Ozdobíme koktejlovou třešní.

 

 

Red Moon

4 cl Becherovka

5 cl sodovka

15 cl šťáva z červeného rybízu

 

Do sklenice typu tumbler vložíme led. Přidáme Becherovku. Barovou lžičkou promícháme. Přidáme šťávu z rybízu a opět promícháme. Sklenici doplníme sodovkou. Ozdobíme malým trsem červeného rybízu.

 

 

Red Spring

2 cl Becherovka

1 cl Whisk(e)y

3 cl pomerančový juice

1 cl sirup passion fruit

1 střik grenadina

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme všechny ingredience a důkladně protřepeme. Přes sítko nalijeme do předem vychlazené koktejlové sklenky. Ozdobíme půlkou plátku pomeranče, kterou zavěsíme na okraj.

 

 

Squeeze Me

4 cl Becherovka

15 cl grapefruitový juice

 

Do vyšší sklenice s ledem přidáme Becherovku a grapefruitový juice. Lehce promícháme.

 

 

Story

5 cl Becherovka

2 cl pomerančový juice

3 cl broskvový likér

20 cl grapefruitový juice

 

Všechny suroviny protřepeme v šejkru s ledem. Přes sítko nalijeme do předem vychlazené sklenice typu tumbler. Ozdobíme plátkem citronu, plátkem karamboly a koktejlovou třešní.

 

 

Street Fighter

2 cl Becherovka

3 cl Havana Club

2 cl Pernod

Rybízový juice na dolití

brusinky

 

V servírovací sklenici typu tumbler si rozdrtíme brusinky. Zasypeme ledovou tříští a přilijeme zbytek surovin. Důkladně promícháme. Nakonec dolijeme rybízovým juicem a ozdobíme trsem červeného rybízu.

 

 

Triglav

1 cl Becherovka

2 cl Finlandia Pineapple vodka

2 cl Passoa

4 cl pomerančový juice

 

Do šejkru vložíme led. Přidáme veškeré suroviny a důkladně protřepeme. Přes sítko nalijeme do předem vyhlazené koktejlové sklenky. Ozdobíme physalis a limetovou kůrou.

 

 

Wiener Walzer

2 cl Becherovka

1 cl Cointreau

1 střik Curacao Blue

sekt

 

Do sklenice na stopce nadávkujeme Cointreau a Becherovku. Dolijeme sektem a zastříkneme Curacaem Blue. Ozdobíme physalis.

Night club

4 cl KV 14

2 cl Cherry brandy 

1 cl citrónové šťávy

1/2 bílku

1 plátek pomeranče

1 třešeň

zástřik pomerančovou kůrou

 

           

Carolina

3 cl KV 15

3 cl vaječného likéru

3 cl pomerančové šťávy

1/2 bílku

1 plátek pomeranče

zástřik pomerančovou kůrou 

 

 

Davis cup

2 cl KV 14

2 cl Orange Curacao

1 cl citrónové šťávy

10 cl grapefruitové šťávy

1 spirála z pomerančové kůry

1 třešeň

zástřik pomerančovou kůrou

 

           

Laura

3 cl KV 15

2 cl Griotky

5 cl bílého vína

5 cl toniku

1 plátek citrónu

1 třešeň

1 spirála z citrónové kůry

 

 

O.K Lady's aperitiv

4 cl Becherovky

2 cl Slivovice

1 cl červeného sirupu

1 střik Rapid Bitter

 

           

Daiquiri Espaňa

3 cl Bacardi bílého rumu

3 cl Griotky

1 cl grenadinového sirupu

3 cl citrónové šťávy

5 g cukru moučky

3 střiky rapid Bitter

ledová tříšť

1 plátek pomeranče

1 třešeň

1 stonek máty

  

Tekuté složky společně s cukrem zpracujeme v mixéru, přelijeme do sklenice a dozdobíme.

 

           

15 cherries

3 cl Griotky

3 cl KV 15

6 cl toniku

5 zástřiků citrónovou kůrou

4 třešně

3 kousky pomerančové kůry

1 plátek pomeranče

           

 

Hot Becher cup

3 cl KV 15

3 cl Griotky

8 - 10 cl vařící vody

šlehačka

1 třešeň

1 řez pomerančové kůry

  

Servírujeme v předehřátém skleněném šálku.  

 

 

Don Juan

3 cl Becherovky

3 cl Bacardi bílého rumu

1 cl Blue Curacaa

5 cl pomerančové šťávy

6 cl toniku (na dolití)

1 plátek kiwi

1 plátek pomeranče

1 třešeň

1 kousek ananasu

 
Prohlášení o Cookies