Mé jméno je Stanislav Šefčík. Je mi 19 let. A mezi mé zájmy patří FLAIR, motorsport, hudba a dobré pití. Narodil jsem se v Plané, poblíž Mariánských Lázní, kde jsem navštěvoval i základní školu. A jak už to tak chodí, v deváté třídě jsem se musel rozhodnout jakou střední školu budu studovat v dalších 4 letech. Celá moje rodina jsou technici a dominuje zde motorsport, zejména rallyecross, kterému se věnuje můj bratr. V průběhu zakladní školy jsem zjistil, že mě spálené gumy a benzín neláká, ale našel jsem si svou ''modlu'' a to flair a barmanství jako takové. Více jsem se o něj začal zajímat, když jsem navštívil první soutěž, sice jako divák, ale byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. V tu chvíli jsem se rozhodl jít si za svým cílem a proto jsem si vybral střední Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Hned ve druhém ročníku jsem absolvoval barmanský kurz pod hlavičkou ČBA a chvíli byl i členem Junior Shaker klubu. Během 4-letého studia jsem navštívil i několik soutěží (Finlandia junior cup), kde jsem se sice neumístil nijak dobře, ale získal dost zkušeností. Během posledního roku studia jsem založil tyto stránky, abych se podělil o vědomosti i s jinými barmany i nebarmany. Po Hotelové škole jsem se rozhodl i nadále studovat a nyní se nacházím na ZČU v Plzni, fakulta ekonomická.

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Život je pouze o volbě, zvol si správně...

 

Sierra Tequila

Margarita

6 cl tequily silver nebo gold

3 cl Triple Sec

5 cl čerstvé limetové šťávy

hrubozrnná sůl

dílek citrónu

  

Na sklenici si zhotovíme krustu z citrónu a soli. Zbylé přísady dobře protřepeme v šejkru s drceným ledem. Nalijeme přes sítko do sklenice a podáváme. 

 

 

Blue Margarita

3 cl bílé tequily

2 cl modrého Curacaa

1 cl Triple Sec

4 cl limetové šťávy

půlměsíček limety

hrubozrnná sůl

  

Připravujeme v šejkru, servírujeme ve sklenici ozdobené krustou z soli a limety a zavěšeným půlměsíčkem limety.     

 

 

Frozen Margarita

5 cl bílé tequily

1 cl Triple Sec

3 cl čerstvé limetové šťávy

plátek limety

  

Přísady nalijeme na půl šálku drceného ledu do mixéru a nízkou rychlostí mixujeme do hladka. Naléváme do vychlazené sklenice a ozdobíme plátkem limety.   

 

 

Peach Margarita

5 cl tequily silver

1 cl broskvového likéru

1 cl Triple Sec

5 cl čerstvé limetové šťávy

hrubozrnná sůl

dílek limety

plátek čerstvé broskve

  

Tekuté přísady vlijeme do šejkru, přidáme drcený led a dobře protřepeme. Přes sítko naléváme do vychlazené sklenice ozdobené slanou krustou. Margaritu ještě přizdobíme plátkem broskve a podáváme.

 

 

Pink Margarita

3 cl tequily

1 cl malinového likéru

1 cl citrónové šťávy

střik grenadiny

koktejlová třešeň

  

Do šejkru s ledem vlijeme tequilu, likér, grenadinu a šťávu, řádně protřeseme a přes sítko nalijeme do sklenky ozdobené třešní. 

 

 

Sierra Margarita

4 cl Sierra tequily Silver

1 cl Cointreau

2 cl citrónové nebo limetové šťávy

  

Vše vlijeme do šejkru s ledem, řádně promícháme a přes sítko vlijeme do sklenky se slanou crustou.  

 

 

Strawberry Margarita

5 cl tequily silver

1 cl Triple Sec

1 cl jahodového sirupu

5 cl čerstvé limetové šťávy

čerstvá jahoda

hrubozrnná sůl

dílek limety

  

Přísady vlijeme do šejkru, přidáme led a protřepeme. Přes sítko přeléváme do vychlazené sklenice ozdobené slanou krustou, ozdobíme jahodou.

 

 

Strawberry Margarita #2

2 cl tequily

2 cl Cointreau

4 cl citrónové šťávy

2 cl jahodového likéru

4 cl jahodového pyré

plátek limety

koktejlová třešeň

snítka máty

slámka

  

Do mixéru s ledovou tříští vlijeme tequilu, Cointreau, šťávu, likér a pyré, řádně rozmixujeme, nalijeme do koktejlové sklenky (nebo speciální sklenky na Margaritu viz. obrázek) a dozdobíme ovocem a mátou, podáváme se slámkou.

 
Prohlášení o Cookies